• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy np. problem dużego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.